#1 2013-07-02 20:21:53

astri

Admin

Zarejestrowany: 2013-07-02
Punktów :   

Pytania

Jak napisać post na forum?
http://s21.postimg.org/ghgz3hjvb/image.png

Podajecie tylko nazwę, adres e-mail nie jest wymagany!

Offline

#2 2013-07-02 21:21:06

Kuba

Gość

Re: Pytania

Kliknąłem w ciemne pole i nie poszło, próbuję 2 raz

#3 2013-07-02 21:25:39

astri

Admin

Zarejestrowany: 2013-07-02
Punktów :   

Re: Pytania

Poszło Panie Jakubie .. proszę pisać, pytać. Forum jest bardzo przejrzyste. Na pewno nikt się tutaj nie zgubi.

Offline

#4 2013-07-03 09:56:23

kinia_as

Gość

Re: Pytania

Witam serdecznie.
Wczoraj przyszło mi pismo od RPO (tak tez wysłałam maila o ŚP). Nie wie ktoś może ile TK ma czasu na wydanie decyzji? Bo nie wiem co robić. Czy szukać pracy, czy rejestrować się jako bezrobotna, na razie nie podejmować żadnych działań (muszę tylko zadzwonić, zapytac kiedy mogę zgłosić się o wygaśnięcie ŚP) czy nie wiem, kankana na biurku tańczyć z bezsilności?

#5 2013-07-03 10:01:19

astri

Admin

Zarejestrowany: 2013-07-02
Punktów :   

Re: Pytania

kinia_as napisał:

Witam serdecznie.
Wczoraj przyszło mi pismo od RPO (tak tez wysłałam maila o ŚP). Nie wie ktoś może ile TK ma czasu na wydanie decyzji? Bo nie wiem co robić. Czy szukać pracy, czy rejestrować się jako bezrobotna, na razie nie podejmować żadnych działań (muszę tylko zadzwonić, zapytac kiedy mogę zgłosić się o wygaśnięcie ŚP) czy nie wiem, kankana na biurku tańczyć z bezsilności?

Jeżeli wcześniej miałaś świadczenie bezterminowo i wygasło z dniem 1 lipca to składaj nowe papiery. Jeżeli przyjdzie decyzja odmowna pisz odwołanie do SKO. Zarejestrować się możesz w PUP, bo sprawy w TK ciągną się miesiącami przeważnie 8-14 miesięcy. Jednak gdy opiekujesz się osobą niepełnosprawną nie podejmiesz zatrudnienia.

Offline

#6 2013-07-03 10:03:48

kinia_as

Gość

Re: Pytania

A mogłabym prosić jeszcze o rozwinięcie skrótu SKO?

#7 2013-07-03 10:05:16

sko

Gość

Re: Pytania

samorządowe kolegium odwoławcze

#8 2013-07-03 10:07:58

kinia_as

Gość

Re: Pytania

I chciałam zapytać czy jeszcze nie za późno na składanie tych papierów? Bo wygasło z dniem 1 lipca, dziś jest 3, mpor u mnie dziś nie przyjmuje, czyli będę mogła iść dopiero jutro. A i czy papiery które zostawiałam za pierwszym razem (kiedy mi przyznawano) musze od nowa wyciągać z mopru i je dołączać do nowego wniosku?

#9 2013-07-03 10:21:58

astri

Admin

Zarejestrowany: 2013-07-02
Punktów :   

Re: Pytania

kinia_as napisał:

I chciałam zapytać czy jeszcze nie za późno na składanie tych papierów? Bo wygasło z dniem 1 lipca, dziś jest 3, mpor u mnie dziś nie przyjmuje, czyli będę mogła iść dopiero jutro. A i czy papiery które zostawiałam za pierwszym razem (kiedy mi przyznawano) musze od nowa wyciągać z mopru i je dołączać do nowego wniosku?
W mojej sytuacji nadal mieli papiery stare, wypełniłem nowe wnioski i pozostaje czekać na wywiad, powiedzieli, że postarają się jak najszybciej rozpatrzyć wniosek.

Nie jest za późno, składaj wnioski. Stare powinni mieć u siebie (w moim przypadku mieli). Wypełniłem nowe, pozostaje czekać na wywiad i na decyzję która jak już wiem będzie odmowna.

jak  wchodzi  znowelizowa napisał:

chciałem wkleić link  z  forum pracowników  MOPS GOPS jak  znowelizowana  ustawa  wchodzi  w  życie  ale  wstawianie  linków  zablokowane

To chyba jedyna wada, pisania jako Gość. Niestety rejestracji nie udostępniam aby nie przechodzić przez te wszystkie procesy. Moim pomysłem było pisanie szybkich odpowiedzi bez konieczności zarejestrowania się na forum.

Offline

#10 2013-07-03 10:31:18

kinia_as

Gość

Re: Pytania

to jutro idę do mopsu złożyć podanie o decyzję wygaszającą by się móc od niej odwołać (na SZO nie mam szans, ze względu na dochód), a w przyszłym tygodniu pójdę się zarejestrować. A w PUPie jakoś wspominać, że nie moge podjąć zatrudnienia ze względu na mojego dziadka, którym się opiekuję? Bo chcę się zarejestrować głównie o ubezpieczenie zdrowotne...

#11 2013-07-03 10:38:25

astri

Admin

Zarejestrowany: 2013-07-02
Punktów :   

Re: Pytania

kinia_as napisał:

to jutro idę do mopsu złożyć podanie o decyzję wygaszającą by się móc od niej odwołać (na SZO nie mam szans, ze względu na dochód), a w przyszłym tygodniu pójdę się zarejestrować. A w PUPie jakoś wspominać, że nie moge podjąć zatrudnienia ze względu na mojego dziadka, którym się opiekuję? Bo chcę się zarejestrować głównie o ubezpieczenie zdrowotne...

Zarejestruj się i czekaj na ofertę pracy. Możesz odrzucić jak coś. Lepiej złożyć papiery na nowych zasadach. Poprzednie świadczenie już nie istnieje, a SZO i tak biorą dochód za rok poprzedzający opiekę. Ja otrzymałem świadczenie w 2012 więc dochód brali za 2011 rok.

Offline

#12 2013-07-03 10:42:31

kinia_as

Gość

Re: Pytania

ale i tak przekraczam dochód bo wychodzi jakieś 750 zł na osobę (ja i dziadek. jestem niezamężna i bezdzietna, dziadek wdowiec) bo emerytura dziadka idzie na nas dwoje...

#13 2013-07-03 10:48:42

astri

Admin

Zarejestrowany: 2013-07-02
Punktów :   

Re: Pytania

kinia_as napisał:

ale i tak przekraczam dochód bo wychodzi jakieś 750 zł na osobę (ja i dziadek. jestem niezamężna i bezdzietna, dziadek wdowiec) bo emerytura dziadka idzie na nas dwoje...

Wcześniej miałaś świadczenie bezterminowo? Jeżeli miałaś, składaj papiery. Otrzymasz decyzję odmowną, składasz odwołanie do SKO. Jeżeli oni nie rozpatrzą pozytywnie to wtedy piszesz skargę do WSA. Czekasz na wyrok Sądu. Może on też skierować zapytanie do TK albo od razu uchylić decyzję SKO oraz wcześniejszą Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jeżeli TK orzeknie, że to jest niezgodne z Konstytucją, posypią się wnioski o wypłaty z odsetkami zaległych świadczeń, począwszy od dnia kiedy składałaś wniosek. Proces długi i niepewny ale zawsze lepiej mieć na piśmie, że się odwoływało od decyzji.

Offline

#14 2013-07-03 10:56:26

opiekun

Gość

Re: Pytania

Utwórz temat z mail'ami gdzie pisać skargi, prośby o pomoc itd.

#15 2013-07-03 11:00:30

astri

Admin

Zarejestrowany: 2013-07-02
Punktów :   

Re: Pytania

opiekun napisał:

Utwórz temat z mail'ami gdzie pisać skargi, prośby o pomoc itd.

Nikt Wam pomocy nie da. Posłowie sami to przegłosowali, Rzecznik Praw Obywatelskich zajął już stanowisko, pozostaje czekać.

Offline

#16 2013-07-03 11:21:20

grazyna

Gość

Re: Pytania

Czy Administrator strony może zrobić coś ze spamem strasznie to denerwujące  a może zmienić kolejność stron niech pierwsza pokazuje się ta najnowsza a nie ta ostatnia . Tyle uwag

#17 2013-07-03 11:37:55

ops forum

Gość

Re: Pytania

http://ops.pl/forum.php?category=18

Login: ops
Hasło: ops

#18 2013-07-03 11:43:54

Kuba

Gość

Re: Pytania

Znowu nie mogę się połączyć, czy trzeba kliknąć w mały kwadracik -nie pokazuj emotów. Udało się więc zapytam : jestem chory i nie mogę iść do OPS-u, czy wnioski o ŚP i SZO można składać do końca lipca ?

#19 2013-07-03 12:01:45

pozew zbiorowy

Gość

Re: Pytania

skoro  jesteśmy w  grupie  a  znowelizowana ustawa  to  bubel  prawny  i  próbujemy  ją  podważyć   to  może  pozew  zbiorowy

#20 2013-07-03 12:09:21

www

Gość

Re: Pytania

pozew  zbiorowy napisał:

skoro  jesteśmy w  grupie  a  znowelizowana ustawa  to  bubel  prawny  i  próbujemy  ją  podważyć   to  może  pozew  zbiorowy

niby jak? myślisz, że każdy ma czas latać pisać pozwy? ja czekam na decyzję SKO, później WSA, niestety czasu sie nie przyspieszy

#21 2013-07-03 12:28:05

opiekun

Gość

Re: Pytania

astri napisał:

opiekun napisał:

Utwórz temat z mail'ami gdzie pisać skargi, prośby o pomoc itd.

Nikt Wam pomocy nie da. Posłowie sami to przegłosowali, Rzecznik Praw Obywatelskich zajął już stanowisko, pozostaje czekać.

A co to przeszkadza w pisaniu do prasy,radia,posłów itd. przecież jak uchwalili to mogą zmienić tylko musi być wrzawa tak jak zrobiły matki pierwszego kwartału.

#22 2013-07-03 15:03:30

pozew zbiorowy

Gość

Re: Pytania

http://www.pozew-zbiorowy.com.pl/podsta … owego.html

do  poczytania  może kogoś  też zainterersuje

#23 2013-07-03 16:09:15

SMI

Gość

Re: Pytania

Witam
GRATULUJĘ utworzenia strony.
Jak na mój gust jest ona dość przejrzysta, czytelna. Zawiera konkretne materiały do wykorzystania w walce o nasze prawa Jednak uważam, że wiele osób ze strony ; WYKLUCZENIOPIEKUNOWIE.BLOG.PL. będzie musiało się do niej troszkę przyzwyczaić, aby szybko wydobyć  to czego potrzebują.
Mam nadzieję , że Twoja strona nie spowoduje ;rozmydlenia; dyskusji, która  toczy się na str.WYKLUCZENIOPIEKUNOWIE.BLOG.PL
Pozdrawiam

#24 2013-07-03 16:47:17

Q&Q

Gość

Re: Pytania

do  kinia-as i nie tylko.

Dla ułatwienia przekażę wszystkim to co już w innych miejscach przedstawiałem.

Załatwiajcie z OPS-ami, MOPS-ami WSZYSTKO poprzez pocztę.

Po pierwsze unikniecie szarpaniny z ich fochami bo teraz w panice (bałagan przez tą ustawę jest kosmiczny) to oni głównie chronią swoje cztery litery i robią wszystko, żeby petenta jak najszybciej zniechęcić i wypchnąć za drzwi.

A po drugie to korespondencję wraz z wnioskiem itp. nawet niekompletnym muszą przyjąć. Najwyżej będą wzywać do uzupełnień.
Ale TERMIN JUŻ SIĘ LICZY – wniosek jest już w obiegu prawnym !!

Tylko koniecznie wysyłajcie „polecony za zwrotnym poświadczeniem odbioru” (6 zł) bo stawka jest tu b. duża, a przy zwykłym poleconym to wnioseczek może się gdzieś tak jakoś zgubić w biureczku itp. numery !

W innych miejscach tematu opiekunów bardzo często pojawiają się proste pytania osób zdezorientowanych sytuacją i jej zawiłościami.

Wiodące hasło to "czy już składać i co składać".

Przedstawię tu część tego co już opisywałem.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po ustaniu zatrudnienia w przypadku starania się o SZO:

Składasz natychmiast jak tylko będziesz miała w ręce „rezygnację”

Jak najszybciej bo potem jest przeliczanka ile dni w m-cu była praca, a za ile dni należy się świadczenie czy też zasiłek. W proporcji do 30 (dni).

I koniecznie upewnij się co będą chcieli MOPR-owcy – jaki wpis na świadectwie pracy.
Większość żąda wpisu, że osoba „zrezygnowała z powodu konieczności sprawowania opieki nad niepełnosprawnym”.
Żądanie takiego wpisu jest całkowicie BEZPRAWNE bo żaden kadrowiec nie ma prawa wpisać takiego czegoś na świadectwie pracy bo przepisy ściśle określają co może tam być napisane.
Ale prawo sobie, a OPS-y sobie. To jest ich bezpodstawny wymysł i nadinterpretacja.
Samo „za porozumieniem stron” może nie być uznane !
MASAKRA !

Czasem pomaga (i godzą się że bedzie to uznane) złożenie równoległego Oświadczenia, że „byłam zmuszona zrezygnować z powodu gwałtownie pogarszającego się stanu zdrowia osoby podopiecznej i nie byłam w stanie pogodzić pracy z opieką” .  A młoda osoba z rodziny która pomagała mi w opiece teraz – w czasie kiedy pracowałam przy tak pogarszającym się właśnie stanie zdrowia podopiecznego już sobie nie radziła – więc musiałam zrezygnować z pracy, aby powrócić do opiekowania się.

INNE:
Ustawa absolutnie nie określa ile czasu ma trwać zatrudnienie, ale OPS-y dorobiły sobie już dowolną a bezprawną interpretację, że one mają prawo odmówić jak zatrudnienie jest krótkie.
Ale to jest do wygrania w SKO

#25 2013-07-03 18:48:16

Wykop

Gość

Re: Pytania

Pojawił się artykuł na wykopie. Komentujcie i wykopujcie może trafi na główną to będzie pole do dyskusji:

http://www.wykop.pl/ramka/1573793/cicha … 2013-roku/

#26 2013-07-03 18:49:01

astri

Admin

Zarejestrowany: 2013-07-02
Punktów :   

Re: Pytania

Q&Q to zależy też od pracowników w Ośrodkach Pomocy. Dla przykładu u mnie znają sytuację, pierwszy wywiad potwierdził moją sytuację. Pracownik był w lekkim szoku i jednocześnie podziwiał mnie za trud, że podjąłem się takiej opieki. Teraz czekam na drugi wywiad który to potwierdzi. Niestety złożyłem wszystkie papiery ale już mnie poinformowali o decyzji odmownej. Powiedzieli, że postarają się abym jak najszybciej otrzymał decyzję.

Współczuje tym, którzy trafiają na nastroje, fochy i utrudnienia ze strony pracowników ośrodków dlatego też poczta jest dobrym rozwiązaniem. Jednakże ich fochy mogą minąć jak przyjadą na wywiad i zobaczą daną sytuację i będą musieli odmówić pomocy. Zawsze to jakaś plama na sumieniu.

Offline

#27 2013-07-04 07:30:32

Ajka

Gość

Re: Pytania

Witam, jak myślicie czy na orzeczeniu informacja o terminie powstania niepełnosprawności treść nie da cię ustalić co pomoże w otrzymaniu świaczenia

#28 2013-07-09 10:25:37

Onet

Gość

Re: Pytania

Kto daje i odbiera… Artykuł jest dziś na głównej onet.pl

biznes.onet.pl/kto-daje-i-odbiera,18493,5555675,5419805,449,news-detal

lub

wykop.pl/link/1579731/dlaczego-rzad-odebral-zasilki-opiekunom-doroslych-osob-niepelnosprawnych/

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.otibias.pun.pl www.alchemyrpg.pun.pl www.goracepiatki.pun.pl www.klanl2.pun.pl www.pspland.pun.pl